Uroczystości z okazji stulecia odzyskania niepodległości

Uroczystości z okazji stulecia odzyskania niepodległości

PODZIEL SIĘ

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Urząd Dzielnicy Ursus zaprasza mieszkańców do udziału w obchodach organizowanych na terenie dzielnicy.

9 listopada

Premiera spektaklu pt: „Ku Biało Czerwonej” w reżyserii Joanny Godlewskiej. W spektaklu wezmą udział aktorzy amatorzy. Temat przewodni przestawienia to pierwsza wojna światowa. Żołnierze różnych armii – Polacy – walczą na wielu frontach. Ranni trafiają do szpitala polowego. Tam poznajemy ich losy. Poczucie humoru ma pomóc im znieść wojenny koszmar…Wydarzenie odbędzie się na sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Arsus” przy ul. Traktorzystów 14 o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

11 listopada

Święto Niepodległości w Ursusie rozpoczną uroczystości przy pomniku na ul. Cierlickiej o godzinie 10.30, gdzie zostaną złożone wieńce w obecności pocztów sztandarowych, przedstawicieli lokalnych organizacji kombatanckich, stowarzyszeń i władz dzielnicy.

O godzinie 11:00 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP przy ulicy Sosnkowskiego 34 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy, w kościele odbędzie się koncert pieśni patriotycznych „Niepodległej sto lat – z hymnem przez stulecia” w wykonaniu Chóru Cantate Deo pod dyrekcją Doroty Męckowskiej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ